Nuaidėjus festivaliui-konkursui, skirtam Šv.Cecilijai

Besibaigiantis paskutinysis šių metų rudens mėnuo sklandžiai paruošė gimnazijos bendruomenės širdis Advento laikotarpiui. Lapkričio 20–27 dienomis kartu dalyvavome XIV respublikinio festivalio–konkurso renginiuose, skirtuose religinės muzikos, poezijos ir chorų globėjai Šv. Cecilijai.

Mokiniai ir jų mokytojai surengė spalvingus instrumentinės ir vokalinės muzikos koncertus skirtingose sakraliose erdvėse – Panevėžio Šv. Petro ir Povilo, Šv. Trejybės bažnyčiose bei Kristaus Karaliaus katedroje. Šie renginiai tapo puikiu įvadu į gimnazijoje vykusį iškilmingą festivalio–konkurso atidarymo koncertą, kiekvienam dalyviui tapusį tikra švente. Jame klausytojai mėgavosi grigališkojo choro garsais, religinėmis eilėmis, šokiais, chorine bei instrumentine muzika. Džiugu, jog tokia menų sintezė pastebima visoje festivalio programoje: savaitės pradžioje, paraleliai vykusiems muzikiniams koncertams, I–IV gimnazinių klasių mokiniai turėjo galimybę susitikti su lietuvių poete Elvyra Pažemeckaite ir kartu ieškoti kūrybinio įkvėpimo. Na, o savaitės eigoje gimnaziją papuošė dailės, keramikos bei tapybos darbų parodos.

Festivalio kulminacija tapo gimnazijoje vykę jaunųjų dirigentų bei chorų konkursai. Juose varžėsi skirtingų konservatorijų, menų bei muzikos mokyklų mokiniai, suvažiavę iš visos Lietuvos. Lapkričio 24 d. vykusiame dirigavimo konkurse dalyvius vertino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos choro dirigavimo katedros profesorius Dainius Puišys, gimnazijos direktorė Emilija Kriščiūnaitė bei dainavimo metodinės grupės pirmininkė Laima Česlauskaitė-Zamkauskienė. Džiugu, jog aukščiausius apdovanojimus pelnė ir mūsų gimnazijos mokiniai: I laipsnio diplomą gavo Ia kl. mokinė Estrėja Morozovaitė, II laipsnio diplomas atiteko IIa kl. mokiniui Matui Endrešaičiui. Pasidžiaugti laimėjimais galėjo ir lapkričio 25 d. vykusio chorų konkurso laureatai – I laipsnio diplomas įteiktas Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mišriajam chorui, vadovaujamam Laimos Česlauskaitės-Zamkauskienės, III laipsnio diplomą laimėjo Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos jaunučių choras (vadovė – Silvija Tamoliūnienė). Tarpusavyje besivaržiusius choristus tądien vertino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos choro dirigavimo katedros docentas Kastytis Barisas, gimnazijos direktorė Emilija Kriščiūnaitė bei dainavimo metodinės grupės pirmininkė Laima Česlauskaitė-Zamkauskienė.

Religinės muzikos festivalis įvyko ir be abejonės pateisino lūkesčius, jis taip pat buvo užbaigtas džiugiai bei prasmingai. Gimnazijoje svečiavosi teologijos mokslų daktaras, kunigas Arnoldas Valkauskas. Mokiniai turėjo galimybę kelti dvasiai rūpimus klausimus bei apmąstyti savo gyvenimo prasmę.

Parengė Jekaterina Kostina