Menu Close

Psichologas

Kada kreiptis į psichologą?

    Psichologas tai specialistas, pasiruošęs išklausyti žmogų, turintį psichologinių sunkumų, padėti jam rasti išeitis iš susidariusios sudėtingos gyvenimo situacijos ir pasijusti geriau. Psichologas nėra gydytojas, todėl nereikia sirgti ar jausti organizmo sutrikimo požymius, jog galėtumėte į jį kreiptis. Į psichologą galite kreiptis, kai jaučiate poreikį pasikalbėti apie įvairiose gyvenimo srityse kylančius sunkumus, išgyvenimus, savo savijautą, nuotaiką ir kitais rūpimais klausimais, kad galėtumėte geriau suprasti patį save ir sau padėti.

     Nors savo emocinę būklę dažnai esame linkę nuvertinti, laikydami ją ne tokia svarbia kaip fizinė sveikata, visgi psichologinė būsena yra vienas iš pagrindinių veiksnių, darančių įtaką mūsų gyvenimo kokybei, fiziologinei būklei bei galimų ligų atsiradimui, todėl itin svarbu ja rūpintis, o prireikus – kreiptis pagalbos į psichologą.


5 patarimai, kada rekomenduojama kreiptis į psichologą

1.     Jaučiate stiprų nerimą ar baimę. Jausti nerimą ir baimę gali būti labai nemalonu, tačiau jausmai yra svarbūs; jie signalizuoja, kad žmogaus gyvenime vyksta kažkas, į ką nekreipiama pakankamai dėmesio. O išsprendus problemas, paprastai dingsta ir nerimas, ir baimė.
2.     Išgyvenate pykčio priepuolius. Pyktis yra naudingas jausmas, tačiau ne visi moka jį teisingai reikšti. Išmokę valdyti pyktį, sudarote tvirtą pagrindą pilnavertiškiems santykiams savo gyvenime.
3.     Kankina nepasitikėjimas savimi, vienatvės jausmas. Šie jausmai apkartina gyvenimą ir gali būti susiję su žmogaus nemokėjimu užmegzti ir palaikyti ilgalaikius artimus santykius. Šioje situacijoje gali padėti psichologas.
4.     Susiduriate su netektimis, praradimais. Jeigu žmogaus sielvartas, gedulas dėl išgyventos netekties užsitęsia, jam gali būti reikalinga specialisto pagalbos tam, kad susitaikytų su tuo, kas įvyko, sugrįžtų į gyvenimą, išmoktų iš naujo juo džiaugtis.
5.     Patiriate santykių problemas. Kai santykiai su aplinkiniais nesiklosto, žmogus jaučiasi nelaimingas, nepilnavertis. Kurti kokybiškus, pasitenkinimą teikiančius santykius nelengvas darbas, kuriame gali padėti psichologas.

 

5 dalykai, kurių galite tikėtis po psichologo pagalbos

1.     Emocinės įtampos, psichologinio skausmo sumažėjimas.
2.     Didesnis savęs ir kitų žmonių priėmimas.
3.     Probleminių situacijų sprendimas.
4.     Savo jausmų, minčių, norų geresnis supratimas.
5.     Geresni, darnesni santykiai su aplinkiniais.

 

 

 

 

Tėvai kalba – vaikai klauso
pow

Skip to content