XV Nacionalinis Jono Švedo konkursas

2023 m. kovo 18-19 dienomis Vilniuje vyko XV Nacionalinis Jono Švedo konkursas, skirtas tautinių instrumentų atlikėjams. Per dvi dienas scenoje pasirodė beveik du šimtai skrabalininkų, lamzdelininkų, birbynininkų ir kanklininkų, kurių klausėsi net keturios skirtingos vertinimo komisijos. III grupės kanklininkų vertinimo komisijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos kanklių mokytoja Eglė Račinskienė. Mažųjų grupėse (I-II) dalyviai buvo vertinami padėkos raštais ir laureato diplomais, o nuo III grupės – I, II, III laipsnio diplomais, laureato diplomais ir padėkos raštais. Džiaugiamės mūsų gimnazijos mokinių sėkme – lamzdelininkė Anastasija Kostina (mok. R. Baublinskas) antroje grupėje pelnė laureato diplomą, o kanklininkė Rūta Malinauskaitė (mok. E. Račinskienė) ketvirtoje grupėje buvo įvertinta II laipsnio laureato diplomu.

Dėkojame už visapusišką pagalbą ir palaikymą koncertmeisterėms Tatjanai Mitkienei ir Loretai Baublinskienei.

Sveikiname puikiai konkurse pasirodžiusias merginas bei jų mokytojus ir linkime sėkmės tolesniame muzikiniame kelyje!