XII tarptautinis ansamblinio muzikavimo konkursas Lietuva, aš už muziką

2023 m. kovo 10 d., 11 valandą jaunieji muzikai kviečiami į jau tradicija tapusį  konkursą, pasižymintį ne tik įkvepiančiai muzikuojančiais dalyviais bet ir jautriai skambiu pavadinimu – „Lietuva, aš už muziką“. Konkursas rengiamas Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, šiais metais organizuojamas jau 12–ąjį kartą, savyje talpinantis turtingą istoriją: skambėjusius įvairiausius užsienio bei lietuvių kompozitorių kūrinius, scenoje stovėjusius skirtingiausius vokalinius bei instrumentinius mokinių ansamblius. Jame dalyvauja Lietuvos konservatorijų, menų gimnazijų, meno ir muzikos mokyklų (5–12 klasių) mokiniai.

Pirmasis konkursas buvo surengtas dar 2011 metais ir skirtas Vytauto Mikalausko gimimo 80 metų jubiliejui bei Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Jau tuomet užsibrėžtas tikslas – skatinti ansamblinio muzikavimo įvairovę, muzikuojančių mokinių saviraišką, jų kūrybiškumą bei meninę iniciatyvą – nūdieną taip pat išlieka aktualus ir reikšmingas. Juk ansambliui, žengiančiam į sceną be galo svarbu prisiminti apie tarpusavio bendrystę – nuolat klausytis ir jausti šalia esantį, kitu atveju harmoningas skambesys bei dvasinis muzikos turinys klausytojų nepasieks. Ši bendrystės ir įsiklausymo tema nemažiau svarbi ir mūsų tautai: jos džiugiai, o dažnai ir skausmingai istorijai, kuomet teko vis iš naujo išmokti žodžių „..vienybė težydi“ kainą.

Džiugu, jog šis renginys vienija ir ansambliškumo, ir tautiškumo temas: ugdo moksleivių gabumą muzikuoti kartu bei teikia galimybę susipažinti su bent vienu nauju lietuvių kompozitoriaus kūriniu.