Konkurso „Dainų dainelė“ atrankos

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ istorija siekia 1974 metus. Per penkiasdešimtį gyvavimo metų jis Lietuvai pristatė per 200 000 darželinukų ir moksleivių iš skirtingų šalies kampelių. Vis tik Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos (renginio organizatorės nuo 1998–ųjų) vadovas Dainius Numgaudis savo kalboje pabrėžė, jog per pusę amžiaus renginio populiarumas nė kiek nesumažėjo, jo aktualumą liudija tai, kad jis tebėra visų mūsų širdies dalis. Juk šis vaikų televizijos konkursas, jau pats tapęs ilgamete tradicija, į garsiausias scenas atvedė ne vieną būsimą profesionalų dainininką.

Tikimės, jog gražus muzikos kelias laukia ir šių metų dalyvių. Paskutinįjį sausio penktadienį Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija subūrė jaunuosius dainininkus į antrąjį konkurso etapą. Mėnesio eigoje dalyvių pasirodymų laukė šešiolikos Lietuvos savivaldybių scenos, paskutinieji jėgas išbandė atlikėjai iš Panevėžio ir Anykščių rajonų savivaldybių. Į sceną žengusius atlikėjus vertino gausi ir garbinga komisija: jos pirmininkė – LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademijos) Dainavimo katedros vedėja, profesorė Asta Kriščiūnaitė, LMTA Choro dirigavimo katedros profesorius Dainius Puišys, „Dainų dainelės“ televizijos projekto vadovė Zita Radvilienė, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos direktorė Emilija Kriščiūnaitė, Panevėžio rajono muzikos mokyklos direktorė Laima Plančiūnienė  ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijos muzikos mokytoja Neringa Cimbalistienė.

Džiugu, jog mūsų gimnazija paruošė gausų vokalistų būrį. B kategorijoje varžėsi Laimos Česlauskaitės-Zamkauskienės mokinė Sofija Sauchataitė bei Silvijos Tamoliūnienės 2–5 klasių vokalinis mergaičių ansamblis (Alija Stanelytė, Mėja Stanelytė, Elzė Pažerauskaitė, Deimilė Dulaitė, Alanta Normantaitė, Arijana Repovaitė, Paulina Baltuonytė ir Airida Jonelytė). C kategorijos dalyvės – Viltautė Girniūtė ir Kornelija Šerėnaitė – Laimos Česlauskaitės-Zamkauskienės mokinės. Na o vyriausiųjų kategorijoje (D) jėgas išbandė Editos Sargautytės mokinė Gustė Grakauskaitė, Laimos Česlauskaitės-Zamkauskienės 10–12 klasių merginų vokalinis ansamblis (Gustė Vasiliauskaitė, Auksė Einorytė, Rasvilė Buikaitė, Gabija Krasauskaitė, Kornelija Railaitė, Aurėja Černytė) bei solistė Hilarija Čeponytė.

Dauguma konkurso dalyvių klausytojus stebino ne tik savo balso galimybėmis, jaunieji dainininkai auditoriją užbūrė išraiškingumu, unikaliais balso tembrais ar subtilia choreografija. Mūsų gimnazijos mokiniai taip pat džiugino savais pasirodymais, todėl tikime, jog jų laukia ir tolesnė kelionė. Vasario 18 d. – gegužės 5 d. laimėtojai turės galimybę varžytis „Dainų dainelės“ trečiojo etapo koncertuose, filmuojamuose LRT televizijos Didžiojoje studijoje.

Su nekantrumu laukiame rezultatų ir linkime dalyviams kuo didžiausios sėkmės!

Tekstą parengė Jekaterina Kostina