Grįžus iš „Erasmus+ „projekto “Ugdymo proceso gerinimas per tarptautines veiklas” į Helsinkį

2023 m. balandžio 16-22 d. d. vykome į komandiruotę Helsinkyje, Suomijoje, vykdant „Erasmus+” projektą „Ugdymo proceso gerinimas per tarptautines veiklas“. Su Menų gimnazijos mokytojų grupe Eglė Buzaitė, mokytoja Deimantė Petrauskė, dailės mokytoja metodininkė, Gelmina Liepytė-Šimonienė, lietuvių kalbos mokytoja; Daiva Tankūnaitė, projektų vadovė. Dalyvavome veiklose, įgyvendinant tarptautinius mokytojų mobilumo, daugiakalbystės palaikymo, kalbinio sąmoningumo ir kultūros įvairovės pažinimo tikslus, pagal iš anksto patvirtintą programą.

Lankėmės Sibelius Upper Secondary School. Čia susitikome su mokyklos direktoriumi, mokytojais (gitaros, psichologijos, styginių kvarteto), aptarėme šios mokyklos ugdymo modelį, mokymo specifiką, uždavėme mokyklos atstovams klausimų. Apžiūrėjome patalpas, stebėjome styginių kvarteto pamoką.

Mūsų laukė ir Art School of Nothern Helsinkyje. Mus priėmė mokyklos dailės / menų skyriaus direktorė, apžiūrėjome ugdymo įstaigos patalpas, aptarėme šios mokyklos ugdymo modelį, mokymo specifiką. Susitikome su dailės ir muzikos mokytojomis, apžiūrėjome mokinių kūrybinius darbus, stebėjome kombinuotą muzikos-dailės pamoką.  Viešėjome Helsinki Conservatory of Music, susitikome su šios ugdymo įstaigos direktore. Ji pristatė konservatorijos ugdymo modelį, mokymo specifiką, atsakė į mūsų klausimus. Apžiūrėję konsertvatorijos patalpas, stebėjome kantelės (styginis karelų ir suomių liaudies muzikos instrumentas, panašus į lietuvių kankles) pamoką ir konservatorijos styginių orkestro repeticiją.

Išvykstant namo,  aplankėme Suomijos nacionalinę dailės galeriją Ateneum, centrinę Helsinkio biblioteką Oodi, stebinančia ne tik architektūriniais sprendimais, bet ir įvairiapusiška veikla – bibliotekoje veikia pramogų erdvės, muzikos studijos, kino teatro salė, yra siuvimo mašinų bei 3D spausdintuvų. Po dar vienos, įspūdžių pilnos dienos, atsisveikinę su Helsinkiu, išvykome namo.

Komandiruotės Helsinkyje metu turėjome galimybę pamatyti Suomijos meno mokyklų darbą iš arti, pasisemti patirčių ir parsivežti naujų idėjų į savo mokymo įstaigą.