EDUKACINIS KONCERTAS-SUSITIKIMAS

Gruodžio 18 dieną gimnazijoje vyko itin daug dėmesio sulaukęs edukacinis koncertas-susitikimas. Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“ (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris) atliko nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ laureatų ir diplomantų kūrybą. Koncerte skambėjo įtaigiai ir, be abejo, profesionaliai perteikta, šiuolaikines tendencijas atspindinti jaunųjų kūrėjų muzika, kuri žavėjo, intrigavo, o kartais kėlė nuostabą klausytojams. Renginį šiltai vedė ir kūrėjų iš skirtingų Lietuvos mokyklų istorijas papasakojo kompozitorė Beata Juchnevič. Vakaro metu turėjome galimybę išgirsti ansamblio „Musica humana“ meno vadovo ir dirigento Roberto Beinario nuomonę apie profesionalių atlikėjų reikšmingą misiją palydint jaunąjį kūrėją į akademinės muzikos pasaulį.

Besidomintiems muzikos sandaros principais prieš koncertą vyko kūrybinė laboratorija su kompozitoriais Beata Juchnevič ir Ryčiu Mažuliu. Kūrybingi gimnazijos mokiniai Lorensas Krisiūnas (8a), Aleksej Čibisov (IIIa) ir Simas Urbonavičius (IV) turėjo išskirtinę galimybę pasidalinti savo kūryba, sužinoti naujas komponavimo technikas, įgyti vertingos patirties ir pajusti kūrybinio proceso džiaugsmą.

Projektas „Mano nata“, apimantis nacionalinį mokinių muzikos kūrinių konkursą, recenzijų konkursą, kasmetinius baigiamuosius laureatų koncertus, edukacinius koncertus ir net kūrybines laboratorijas su kompozitoriais – tai unikali galimybė jaunajam kūrėjui ieškoti kūrybinio įkvėpimo ir išgirsti profesionaliai atliekamą savo sukurtą muziką. Džiugu, jog vienintelis Lietuvoje moksleivių kūrybos konkursas šiemet vyks jau XV-ąjį kartą!

Jaunųjų kūrėjų meno sklaidą skatinantį projektą „Mano nata“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.