Konkursas „Lietuva, aš už muziką!“

Kovo septintoji, vėsi bundančio pavasario diena, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje dvelkė šiluma. Tądien vykęs XIII respublikinis ansamblinio muzikavimo konkursas „Lietuva, aš už muziką“ kaip ir kasmet tapo puikia proga pasidžiaugti atlikėjų bendro muzikavimo vaisiais, kadangi scenoje tarpusavyje varžėsi instrumentiniai bei vokaliniai kolektyvai. Jutimas šalia esančiojo bei įsiklausymas yra itin svarbūs muzikuojantiems ansambliams, todėl simboliška, jog konkursas kaip ir nuolat, šįsyk, vyko laisvės šventės minėjimo laukime.

Džiugu, jog renginys subūrė dalyvius ne tik iš Panevėžio, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Rokiškio, Kupiškio, Ukmergės ir Pakruojo muzikos, meno, menų mokyklų bei gimnazijų. Scenoje besivaržiusius vertino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Dainavimo katedros vedėja, profesorė Asta Kriščiūnaitė, LMTA Choro dirigavimo katedros profesorius Dainius Puišys ir LMTA Kamerinio ansamblio katedros docentė Inga Gilytė.

Mūsų gimnazija ir šiemet džiaugiasi šauniais kolektyvais, jų pasirodymais bei puikiais įvertinimais.

III laipsnio diplomas atiteko Mėtos Šachovaitės (5 kl.), Liepos Šachovaitės (5 kl.), Anastasijos Kostinos (6 kl.) bei Medos Turčinskaitės (7 kl.) ansambliui; lumzdelių duetui – Anastasijai Kostinai (6 kl.) ir Gabijai Daukšytei (II kl.); fortepijono ir smuikų trio – Aleksejui Čibisovui (III kl.), Liepai Buraitytei (III kl.) ir Florai Kemundrytei (III kl.); Ievos Vanagaitės (III kl.) ir Mėjos Valikonytės (IV kl.) duetui.

II laipsnio diplomus laimėjo smuiko ir fortepijono duetas – Rugilė Lapkauskaitė (I kl.) ir Danielė Augulytė (II kl.); vokalinis ansamblis: Gustė Vasiliauskaitė (IV kl.), Auksė Einorytė (IV kl.), Rasvilė Bulkaitė (IV kl.), Gabija Krasauskaitė (III kl.), Kornelija Railaitė (III kl.), Aurėja Černytė (III kl.) ir Hilarija Čeponytė (III kl.).

I laipsnio diplomas buvo įteiktas kanklių ir akordeono duetui – Rūtai Malinauskaitei (III kl.) ir Skaistei Poškutei (IV kl.).

Aukščiausiu įvertinimu, Grand Prix, konservatorijų, menų gimnazijų, mokyklų kategorijoje buvo apdovanotas Agnės Flenderytės (IV kl.) ir Simo Urbonavičiaus (IV kl.) duetas.

Džiaugiamės gausiu apdovanojimų kiekiu ir sveikiname laimėtojus!

Tekstą parengė Jekaterina Kostina