Menu Close

Renginiai 2021-2022 m. m.

2021-2022 m. m.

06-04

2022 06 04 LMTA Didžiojoje salėje vyko XIII nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata” baigiamasis koncertas. Jo metu apdovanoti ir II moksleivių recenzijų konkurso „Mano nata” laureatai.  Mūsų gimnazijos mokiniams – II vietos nugalėtojui dešimtokui Simui Urbonavičiui ir III vietos nugalėtojai devintos klasės mokinei Liepai Buraitytei įteikti diplomai ir specialūs Lietuvos kompozitorių sąjungos prizai. Sveikiname!

 

Kanale „YouTube“ pristatomas naujas Konstantino Lilo albumas „Niekas nėra tikra“. Vaizdo klipe „Už mus gražesni gerokai“ choro partiją įrašė Panevėžio Vytauto Mikalausko miškus choras. Kviečiame klausytis ir dalintis.

Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=zsfT41Ipotk

05-20

Šis projektas mūsų gimnazijoje vykdomas jau 8-us metus. Pirmasis įvyko 2016 m. bendrojo fortepijono metodinės grupės pirmininkės, mokytojos L. Ratkienės iniciatyva. Per šiuos metus projektas  tapo tradiciniu renginiu ne tik gimnazijoje, bet ir apskrityje. Vienas iš jo tikslų – įtraukti kuo daugiau gabių  muzikai vaikų iš regiono, suteikti jiems galimybę įgyti sceninės patirties. Mokiniai, dalyvaudami projekte turi galimybę susipažinti su džiazo muzikos įvairove, skirtingais žanrais, stilistika. Šiais metais sulaukėme ypatingai daug dalyvių (virš 100) iš mūsų gimnazijos, Panevėžio muzikos mokyklos, Panevėžio rajono muzikos mokyklos. Įvyko 2 koncertai: 2022-05-18 vyko koncertas gimnazijos mažojoje salėje, pasirodė mūsų gimnazijos mokiniai, 2022-05-20 gimnazijos didžiojoje salėje  koncertavo gausus būrys jaunųjų muzikantų, tame tarpe ir svečiai. Į sceną kopė gimnazijos bigbendas, atlikėjo raiškos (fortepijono, dainavimo, mušamųjų), bendrojo fortepijono moksleiviai, skambėjo daug įvairios, nuotaikingos muzikos solo ir ansambliams. Ypatinga padėka mokytojai S.Kriukienei  ir mūsų gimnazijos bibliotekininkėms – muzikinius pasirodymus lydėjo  vaizdinė medžiaga, įdomūs pasakojimai apie džiazo istoriją,  atliekamus kūrinius, žymius atlikėjus. Koncertą vedė I. Vanagaitė (Ia) ir A. Černytė (IIa),  renginį įgarsino garso režisūros mokiniai T . Vinskevičius (IIIa), A.Žlibinas (IIIa), D. Griciūnas (IIIa ).

05-11

Šių metų gegužės 11 dieną Panevėžio muzikiniame teatre vykusiame koncerte „Pavasario sonata“ grojo Vytauto Mikalausko menų gimnazijos fortepijono atlikėjo raiškos abiturientai: Gustė Žiaunytė, Gabrielė Čeponytė ir Arminas Abukauskas. Susirinkusi publika girdėjo J. S. Bacho, W. A. Mocarto, L. van Beethoveno, F. Liszto ir S. Rachmaninovo kūrinius, o po koncerto negailėjo plojimų ir gėlių. Jaunuosius pianistus paruošė mokytojos: Asta Kapučinskienė ir Loreta Mažulytė. Koncertą vedė: Karolina Puodžiūnaitė.

05-05

Gegužės 5 dieną Kupiškio meno mokykloje vyko koncertas “Skambantys pavasario žiedai”.  Koncerte grojo Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos III ir IV gimnazinių klasių mokiniai: Arminas Abukauskas (fortepijonas), Gabrielė Čeponytė (fortepijonas), Ieva Enrika Orintaitė (violončelė), Gustė Žiaunytė (fortepijonas) ir Fausta Svirskytė (smuikas) – buvusi meno mokyklos mokinė. Jaunieji muzikai grojo ne tik solo,bet ir kameriniuose ansambliuose. Susirinkę girdėjo S.Rachmaninoff, F.Liszt, J.S.Bach. H. Vieuxtemps, P. Eben ir B. Dvariono kūrinius. Mokinius koncertui paruošė: smuiko mokytoja Daiva Razguvienė,fortepijono mokytojos : Loreta Mažulytė,Asta Kapučinskienė ir violončelės mokytoja Kornelija Petkutė. Po koncerto atlikėjus į Panevėžį klausytojai išlydėjo audringais plojimais.IMG 4346

05-03

2022 05 3 dieną buvo organizuotas koncertas lopšelyje-darželyje ,,Kastytis‘‘. Mokiniai grojo fortepijonu, dainavo ir grojo kanklėmis. Koncerto metu skambėjo M.Mier, N.Faber, D.Bruce ir kitų kompozitorių kūriniai, lietuvių liaudies dainos ir škotų liaudies muzika. Koncertą organizavo bendrojo fortepijono, dainavimo, liaudies ir pučiamųjų metodinės grupės. Koncerto metu buvo pristatyta Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija, galimybė mokytis įvairiose specialybėse (muzikos ir dailės skyriuose). Kiekvienas pasirodymas scenoje padeda ugdyti mokinių ištvermę, kelti jaunųjų atlikėjų meistriškumą, kūrybiškumą, skatina mokyklas  ir jų mokytojus bendradarbiauti su kitų įstaigų kolektyvais. Tokie koncertai stiprina mokinių motyvaciją mokytis, norą išreikšti save. Dėkojame lopšelio –darželio ,,Kastytis‘‘ kolektyvui ir administracijai už galimybę bendradarbiauti ir palaikyti kūrybinius ryšius.

04-12

Bendrojo fortepijono metodinės grupės mokytojai rengia ir įgyvendina įvairias veiklas: koncertus, projektus, skirtus mokinių vertybinėms nuostatoms formuoti. Šių metų balandžio 12 dieną mokytojai surengė mokinių koncertą „Velykų belaukiant“ lopšelyje–darželyje  „Žilvitis“. Mokiniai pritaikė dalykines žinias ir gebėjimus, atliko išmoktus kūrinius (solinius ir ansamblius) mažiesiems klausytojams, kurie šiltais plojimais  ir ,,bravo“ šūksniais lydėjo kiekvieną mokinių pasirodymą. Skambėjo įvairi muzika: lietuvių liaudies dainos, kūriniai kanklėms ir fortepijonui.
Dalyvavimas koncertinėje veikloje padeda plėtoti natūralius ryšius su aplinka, visuomene, sudaro sąlygas mokiniams atskleisti savo asmeninius kūrybiškumo bruožus.
Dėkojame lopšelio–darželio ,,Žilvitis‘‘ administracijai ir kolektyvui už šiltą priėmimą ir galimybę bendradarbiauti.

 

03-21

Vyresnių klasių mokiniai noriai muzikuoja, pageidauja dalyvauti viešuose pasirodymuose ir išbandyti savo jėgas scenoje. Daugelis jų moka analizuoti savo ir draugų atlikimą, puikiai suvokia kūrinių esmę, geba groti išraiškingai. 2022 m. kovo 21 d. I-IV klasių mokiniai turėjo galimybę išbandyti jėgas Etiudų koncerte, vykusiame Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mažojoje salėje. Koncerto metu skambėjo sudėtingi, įvairiai technikai lavinti skirti kūriniai, kuriuos mokiniai gebėjo kūrybiškai ir savitai interpretuoti. Vieni kitų pasirodymai sutikti draugiškai, suvokiant, kad rezutatas pasiekiamas tik kruopščiu ir nuosekliu darbu.
Bendrojo fortepijono metodinėje grupėje vieši pasirodymai organizuojami dažnai – norint padėti mokiniams pritaikyti grojimo įgūdžius koncertinėje veikloje, kaupti koncertinį repertuarą, siekti pažangos ir tobulėjimo.

02-14

2022 m. vasario 11 dieną, Panevėžio Muzikiniame teatre, jau 20 kartą rinkomės į mūsų gimnazijos fortepijono mokytojos Astos Kapučinskienės organizuojamą kamerinės muzikos vakarą, skirtą šv. Valentino dienai. Koncerte girdėjome įvairios sudėties ansamblių: duetų, trio, kvartetą. Po koncerto, atlikėjų artimieji džiaugėsi ir dėkojo už galimybę pasiklausyti gyvos muzikos. Kai kuriems šis koncertas buvo pirmas po ilgos pertraukos, todėl tapo ypatingu. Dėkojame visiems atlikėjams ir juos paruošusiems mokytojams: Loretai Baublinskienei, Eglei Buzaitei, Liudmilai Golubevai, Sigitui Jakštoniui, Astai Kapučinskienei, Vitalijai Laukaitienei, Loretai Mažulytei, Justinui Mačiui, Kornelijai Petkutei, Daivai Razguvienei, Jolantai Sriubiškytei, Ingai Ūsienei, Jūratei  Vilienei.

02-111

2022 m. vasario 11 d. gimnazijos bendrojo fortepijono metodinės grupės mokytojai, plėtodami socialinės partnerystės ryšius, kartu su Panevėžio rajono muzikos mokyklos (Krekenava) fortepijono mokytojais organizavo bendrą koncertą, skirtą Vasario 16-ajai paminėti. Mokiniai su jauduliu lipo į sceną,  buvo smagu vėl gyvai koncertuoti, dalytis muzikavimo džiaugsmu.
Mūsų gimnaziją ir Panevėžio rajono muzikos mokyklą  sieja graži bendradarbiavimo tradicija: dalyvavimas patirties mainų renginiuose, tarpdisciplininiuose projektuose, koncertuose, festivaliuose, konkursuose. Mokiniai turi galimybę  dalyvauti įvairiose kūrybinėse veiklose, kuriose atsiskleidžia jų emocinis intelektas,  ugdomos bendrosios ir  dalykines kompetencijos.
Dėkojame Panevėžio rajono muzikos mokyklos administracijai,  mokytojoms S. Gaušienei ir N. Malyševai už bendradarbiavimą.

02-11
2022 m. vasario 11 d. bendrojo fortepijono metodinė grupė dalyvavo Jaunuolių dienos centre, koncertinėje programoje ,,Iš visos širdies Lietuvai. Vasario 16-oji“, skirtoje valstybinėms šventėms paminėti. Mokiniai grojo pianinu, akordeonu, dainavo, nuoširdžiai bendravo. Bendrojo fortepijono metodinės grupės mokytojai ir mokiniai rengia ir organizuoja įvairias veiklas: projektus, koncertus, skirtus mokinių vertybinėms nuostatoms formuoti, pilietiškumui ir patriotiškumui ugdyti, skatinti norą užjausti ir padėti kitiems, bendrauti ir bendradarbiauti. Jaunuolių dienos centro bendruomenė  nuoširdžiai sutinka mūsų mokinius, šiltai padėkoja už gražias muzikines akimirkas. Esame dėkingi ir mes už nuoširdų bendravimą, linkime toliau palaikyti ryšius su kolegomis, organizuojant kultūrines veiklas.

 

„Asmenybė negali būti visapusiška be ryšio su tauta. Tik per tautos dvasią žmogaus sąmonė atsiskleidžia moksle, mene, moralėje“ ( Vydūnas)
2022 m. vasario 13 d. VŠĮ ,,Pagalbos centre“  vyko koncertas ,,Iš visos širdies Lietuvai‘‘, skirtas Vasario 16-ąjai paminėti.
Bendrojo fortepijono ir atlikėjo raiškos (dainavimo) metodinių grupių mokytojai dažnai organizuoja teminius, įvairioms progoms paminėti skirtus koncertus. Šį sekmadienį dalyvavome koncerte VŠĮ „Pagalbos centre“, skirtame Vasario 16-ąjai paminėti. Skambėjo lietuvių liaudies dainos, kurias atliko mokytoja Regina Juškienė, fortepijoninės muzikos kūriniai, kuriuos atliko mokytoja Zita Liukpetrė ir jos mokiniai Severija  Šveinauskė ir Margarita Maksvytytė. Koncertai skirti mokinių vertybinėms nuostatoms formuoti, socialiniam atsakingumui, pilietiškumui ir patriotiškumui ugdyti, aplankyti pagyvenusius, sunkumų patyrusius žmones, suteikti jiems šilumos, gražių akimirkų.

01-13

Jau daug metų Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos bendrojo fortepijono metodinės grupės mokytojai ir mokiniai koncertuoja Jaunuolių dienos centre- biudžetinės socialinės paskirties įstaigoje sutrikusio intelekto žmonėms, teikiantiems dienos socialinės globos, neformalaus švietimo ir bendrąsias socialines paslaugas). Kolektyvas ir jaunuoliai šiltai priėmė mūsų mokinių koncertą. Jame skambėjo G.Kuprevičiaus, T.Makačino, E.Melartino, E.Grygo ir kitų kompozitorių muzika. Mokiniai grojo fortepijonu, dainavo, akompanavo gitara. Atliko net savos kūrybos kūrinį( Hilarija ir Gabrielė Čeponytės).Mokytojai sudaro mokiniams galimybę įgyti kultūrinio gyvenimo patirties, išmokti bendrauti , bendradarbiauti, dalintis įspūdžiais, užjausti. Mokytoja Zita Liukpetrė vedė koncertą, kalbėjo apie patriotiškumą, meilę savo kraštui. Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokytojai dėkingi Jaunuolių dienos centro Direktorei, kolektyvui, koncerto organizatorei Gintautei Bakanavičienei už šiltą priėmimą, galimybę bendrauti ir dalintis šiluma.

12-17

Meninis integruotas projektas „Europos pulsas” Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje pradėtas įgyvendinti 2018 metais. Projekto idėja – dalyvius ir klausytojus supažindinti su  Europos Sąjungos šalių muzikiniu-kultūriniu gyvenimu. Pirmą kartą projektas buvo skirtas Baltijos valstybių šimtmečiui paminėti. 2019 m. tęsiant projektą jo dalyviai susipažino  su Vokietijos, Austrijos, Italijos ir Prancūzijos kompozitorių muzika, prisilietė prie šių šalių istorijos ir kultūros. 2020 –  ieji buvo skirti susipažinti su  Bulgarijos, Rumunijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Lenkijos muzikine kultūra. Projekto dalyviai savo nuožiūra pasirenka repertuarą, tad pasirodymų metu skambėjo įvairių epochų ir žanrų muzika – nuo baroko, klasikos, romantizmo iki šių dienų kompozitorių kūrybos.
Šiais metais  gruodžio 17d. įvyko  jau IV –  asis meninis projektas „Eeuropos pulsas”. Jo tikslas – supažindinti su Danijos, Norvegijos, Švedijos ir Suomijos menine – muzikine kultūra ir istorija. Projekte  kiekvienais metais aktyviai dalyvauja  ne tik bendrojo fortepijono, bet ir atlikėjo raiškos (fortepijono) metodinės grupės mokiniai ir mokytojai, taip pat Panevėžio muzikos mokyklos ir Panevėžio rajono muzikos mokyklos mokiniai bei mokytojai. Atliekamus kūrinius papildė  mokytojos S. Kriukienės parengta vaizdinė medžiaga (skaidrės), istorinės iliustracijos ir išsamūs komentarai bei mokytojų L. Urbutienės, R. Juškienės ir N. Meškelienės  parengti informaciniai stendai.
Projektinė veikla – tai puiki galimybė plėsti akiratį, pažinti kitas kultūras, jų savitumą. Šis projektas skatina mokinių saviraišką, kūrybiškumą, suteikia ugdymo procesui emocinio patrauklumo, kartu  padeda lavinti jaunųjų atlikėjų sceninę patirtį, leidžia jiems pajusti sėkmę, muzikavimo džiaugsmą.

12-15

2021-12-15 dieną būrys Panevėžio Vytauto Mikalausko gimnazijos mokinių su šventiška nuotaika nuvyko pas vaikus į Panevėžio specialiąją mokyklą-daugiafunkcį centrą, norėdami padovanoti muzikinę kalėdinę nuotaiką, palinkėti gerų 2022 metų. Koncerto klausytojai buvo labai dėmesingi, kiekvieną atlikėją sutikdavo gausiais plojimais. Skambėjo įvairi muzika – nuotaikinga ir lyriška. Vaikai grojo fortepijonu ir dainavo Kalėdines giesmes. Šį koncertą organizavo pianistė-entuziastė mokytoja Zita Liukpetrė, kuri ir akompanavo vaikams bei kartu dainavo giesmes. Tokiais koncertais siekiama ne tik įgyti koncertinės patirties, bet ir bendradarbiauti su įvairių įstaigų auklėtiniais. Šie koncertai moko būti jautresniais, gailestingesniais, draugiškesniais. Panevėžio Vytauto Mikalausko gimnazijos mokytojai ir mokiniai nuoširdžiai dėkingi specialios mokyklos – daugiafunkcinio centro kolektyvui, ypatingai direktorei Dainei Šilienei už šiltą sutikimą, galimybę bendrauti ir bendradarbiauti.

12-131

2021 m. gruodžio 13d. gimnazijos mažojoje salėje įvyko koncertas – paroda „Spalvų muzika“. Šį renginį jau antrus metus organizuoja fortepijono mokytoja Neringa Meškelienė. Renginio dalyviai –  pradinių klasių jaunieji muzikantai, grojantys fortepijonu (tiek atlikėjo raiškos, tiek bendrojo fortepijono). Mokytojos paskatinti visi koncerto atlikėjai nupiešė savo grojamo kūrinio piešinį – iliustraciją, ir piešinius pristatė koncerto metu. Pirmieji į sceną drąsiai žengė pirmokai, jiems tai buvo visiškai nauja patirtis –  pirmasis viešas  koncertas ir paroda. Jaunieji atlikėjai ne tik koncertavo, bet ir išmoko, kaip reikia gražiai elgtis koncerto metu: įdėmiai išklausyti draugus, netriukšmauti ir žinoma, negailėti aplodismentų. Dėkojame už tokią puikią kalėdinę dovaną ir smagią nuotaiką!

Paroda ir akimirkos iš renginio:

https://www.youtube.com/watch?v=vGNgAwfzoqQ

12-091

Jau nebe pirmi metai mūsų gimnaziją ir Šv. Juozapo globos naus sieja graži draugystė. Gruodžio 9 dieną mokiniai įteikė nuoširdžią dovaną globos namų bendruomenei –  mokytojos Zitos Liukpetrės iniciatyva surengtas Kalėdinis koncertas. Jame dalyvavo bendrojo fortepijono ir dainavimo metodinių grupių 2-IV kl. mokiniai. Jaunieji muzikantai dovanojo puikią nuotaiką, šilumą,  pakylėjo virš kasdienybės ir nunešė į svajingą muzikos garsų pasaulį.

muzikine mozaika

Muzikinė mozaika“ – tęstinis projektas, kuris pirma kartą  įvyko 2016 metais ir buvo skirtas V.A. Mocarto kūrybai.
Šiais metais metodinės grupės mokytojai nusprendė dalyvauti XIII- ame Respublikiniame religinės muzikos ir meno festivalyje, skirtame muzikos, poezijos ir choro globėjai Šv. Cecilijai, kurį organizavo Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos choro dirigavimo skyrius.
Būsimieji muzikos pedagogai be metodinių ir specialybinių žinių turi būti ir gerais koncertmeisteriais, todėl būtina turėti ir gerai išlavintus akompanavimo įgūdžius.
Projekto ,,Muzikinė mozaika“ koncertas įvyko lapkričio 25 dieną Mažojoje salėje. Čia buvo pristatytas trijų metodinių grupių (atlikėjo raiškos dainavimo, bendrojo fortepijono ir atlikėjo raiškos fortepijono) koordinuotos veiklos rezultatas. Skambėjo L. Abariaus, G.F. Hendelio, F. Šuberto, V.A. Mocarto religiniai kūriniai.
Koncerte dalyvavo 6- IV kl. mokiniai: E. Paipelytė, M. Valikonytė, G. Čeponytė,
R. Macytė, R.Malinauskaitė, P.Rutkauskaitė, E. Meškerytė, A. Abukauskas, G. Grakauskaitė, S. Peškutė, H. Čeponytė, G. Žiaunytė.
Projekto ,,Muzikinė mozaika“ veiklos padėjo geriau susipažinti su religinės tematikos muzika, atliekamų kūrinių kompozitorių biografiją ir kūrybą,  sustiprino mokinių motyvaciją, suteikė mokymo procesui emocinį patrauklumą, praturtino gimnazijos ugdymo procesą.

Bendrojo fortepijono mokytoja metodininkė, metodinės grupės pirmininkė Liudmila Ratkienė

10-28

2021m. spalio 28d. gimnazijoje įvyko bendrojo fortepijono mokinių etiudų koncertas. Tai jau tradiciniu tapęs renginys: kiekvieną rudenį  gimnazijoje organizuojami bendrojo fortepijono 1-IV kl.  mokinių etiudų konkursai. Geriausiai  pasirodę mokiniai pakviečiami groti baigiamajame etiudų konkursų laureatų koncerte.  Šiais metais koncerte dalyvavo 25 mokiniai, programa buvo labai įvairi – skambėjo įvairių epochų, skirtingo charakterio, pakankamai techniškai sudėtingi  kūriniai, iš atlikėjų pareikalavę tiek techninio pasirengimo, tiek išraiškos priemonių arsenalo. Ypatingai gerai pasirodė R. Subačiūtė 5a kl. ( mok. L. Ratkienė), D. Padvariškis 6a kl. ( mok. V. Čimkutė-Vanagienė), R. Mileris 7a kl. (mok. A. Kapučinskienė), A. Černytė Ia kl. (mok. J. Skuodienė),  G. Krasauskaitė Ia kl. (mok. L. Mažulytė), T. Vinskevičius IIIa kl., K. Stukaitė IIIa kl. (mok. N. Meškelienė). Metodinėje grupėje mokiniai skatinami dalyvauti įvairiuose renginiuose, tobulinti sceninę patirtį bei ištvermę. Tai puikiai motyvuoja siekti geresnių rezultatų ir yra neįkainojama patirtis jaunojo muzikanto profesiniame kelyje.
                     Neringa Meškelienė- bendrojo fortepijono mokytoja metodininkė

Akimirkos iš renginio

10-02

Saulėtą spalio 2 d. ankstų rytą, išsiilgę gyvo bendruomeninio muzikavimo, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos berniukų choro dainininkai džiūgaudami išvyko į Plungę. Berniukai keliavo į jau XXI-ąjį berniukų chorų festivalį „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“. Scenoje kartu su mažaisiais dainininkais iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Plungės, Jurbarko mūsų muzikantai pasakojo istorijas apie mamas, oželį, nykštukus, gireles, apdainavo Lietuvą, kalnelius, mažus daiktelius, svarbiausius žodžius, muzikos garsų sąskambiais užtikrintai išreiškė savo norą toliau dainuoti ir svajoti. Choristams smagiai ir entuziastingai muzikuoti padėjo Plungės M. Oginskio meno mokyklos mokytojų instrumentinis ansamblis, atskirus chorus į darnų jungtinį chorą apjungė renginio dirigentai – tą dieną dalyvavusių chorų vadovai, kurių tarpe ryškiai suspindėjo ir Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos berniukų choro vadovė Ieva Morkūnaitė. Koncertą savo „Facebook‘o“ paskyroje tiesiogiai transliavo „Lietuvos chorų sąjunga“, o mažuosius dainininkus toliau keliauti su daina padrąsino renginio pabaigoje žodį taręs profesorius, festivalio „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ pagrindinis puoselėtojas Maestro Vytautas Miškinis. Pasibaigus šiai šventei visi dalyviai sugūžėjo į Plungės laisvalaikio atvirą erdvę, kurioje policininkai kinologai iš Klaipėdos su savo keturkojais kolegomis šunimis pademonstravo narkotinių medžiagų paieškos ir nusikaltėlių sulaikymo dresūros rezultatus, atsakė į įvairius berniukų ir jų mokytojų klausimus.

Džiaugiamės turėję puikią galimybę savo balsais prisidėti prie šio Lietuvos chorinei kultūrai itin reikšmingo įvykio.

Muzikos teorinių dalykų ir choro mokytoja Laura Mackevičiūtė

09-14

Turbūt nėra nieko greitesnio už vasarą. Jei ji dalyvautų olimpinėse žaidynėse, tai sprinto rungtyje tikrai laimėtų. Nors vasara prabėgo greitai, tuo labiau suvokiant, jog tai vasara prieš paskutinius mokslo metus, ji nebuvo nuobodi ar prasta. Atvirkščiai, ši vasara buvo įspūdinga, nes turėjau galimybę sudalyvauti pianisto Gintaro Januševičiaus rengiamoje pianistų vasaros akademijoje Klaipėdoje. Į ,,Klaipėda Piano Masters” galėjo aplikuoti pianistai, kurių amžius nuo 14 iki 27 metų. Paraišką išsiunčiau ir aš. Žinojau, jog dalyvauti bus pakviesta 11 pianistų, todėl iš pradžių maniau, jog greičiausiai atrinktas nebūsiu. Tą dieną, kuomet atrinkti dalyviai turėjo sulaukti pakvietimo dalyvauti, labai nustebau pamatęs nepažįstamą numerį ir dar vokišką. Atsiliepiau, o su manimi pasisveikino Gintaras Januševičius. Nuo tada supratau, kad vasara bus išskirtinė. Atvykus į KPM, buvo nedrąsu. Nieko nepažinojau, niekas nežinojo ir manęs, bet praėjus vos porai dienų, jau jaučiausi kaip tos šeimos narys. Nuostabus jausmas, kai randi bendraminčių. Kai gali kalbėti valandų valandas ir visiems dalyvaujantiems pokalbyje yra įdomu. Bet pagrindinis akademijos laikas buvo skiriamas grojimui. Rytais turėjome prasigrojimo ir technikos tobulinimo laiką. Turėjome išsitraukę gamas, kurias kasdien grojome, o rytais dar ir būdavo pristatomas pratimas, kurį visi ryte ir išbandydavome. Tuomet vykdavo individualios pamokos. Kiekvienas gavo keturias. Tas laikas buvo nuostabus. Sulaukiau labai daug gerų pastabų ir patarimų ir jie tikrai padės ateityje. Galiu drąsiai sakyti, kad jau dabar  labai daug padėjo,  grojant ir kitus kūrinius bei siekiant  tikrojo pianizmo. Taip pat turėjome bendras paskaitas, kuriose buvome supažindinti su vienu iš kūrinių praktikos metodu,  su patarimais, kaip sklandžiau skaityti iš lapo, žiūrėjome filmą apie pianistus, turėjome koncertą tamsoje, o savaitę vainikavo du koncertai-vienas Klaipėdoje, LMTA Klaipėdos fakulteto didžiojoje salėje, o kitas Palangos Kurhauze. Tiek Klaipėdoje, tiek Palangoje groti buvo nuostabu. Po ilgo laiko nekoncertavus gyvai, buvo neapsakomas jausmas groti publikai, jausti ir dalintis  emociniu ryšiu. Ši patirtis buvo nereali ir sunku net dabar tą laiką apsakyti žodžiais.

Arminas Abukauskas IVa klasė

Jonas Šopa/Klaipėda Piano Masters

 

Eilės Nr. Priemonė Data Atsakingas
1. Projektas „Stebuklinga muzikos gija“, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui

(mokyklos pristatymas miesto darželiuose, progimnazijose ir pagrindinėse mokyklose)

2014 m. sausio- gegužės mėn. L.Ratkienė,

J.Urbutienė

2. Kamerinės muzikos koncertas, skirtas

šv. valentino dienai ir mokyklos 70-čiui Muzikiniame teatre

2014 02 12 A.Kapučinskienė
3. Koncertas „Mes mylim tave, Lietuva“,

skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir mokyklos 70 –čiui mokykloje

2014 02 14 Administracija, muzikinių dalykų metodinės grupės
4. Mokyklos mokinių koncertas, skirtas mokyklos 70 metų jubiliejui Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos nariams kariniame dalinyje 2014 02 21 Administracija,

muzikinių dalykų metodinės grupės

5. III respublikinis ansamblinio muzikavimo konkursas „Lietuva, aš už muziką“, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 03 07 Administracija,

muzikinių dalykų metodinės grupės

6. Lietuvių liaudies dainos konkursas, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 03 14 Dainavimo metodinė grupė
7. Konkursas „Mano mylimiausia lietuvių liaudies dainelė“, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 03 21 Pučiamųjų instrumentų metodinė grupė
8. Etiudų konkursas „Miklūs pirštukai“ 1 kl., skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 03 24 Fortepijono metodinė grupė
9. Projektas – koncertas „Aš muzikuoju su šeima“, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 03 27 Administracija, muzikinių dalykų metodinės grupės
10. Koncertas „Pavasario akvarelė“, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 04 10-11 Fortepijono metodinė grupė
11. Koncertas ,,Tau, Mamyte“ Muzikiniame teatre “, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 04 28 Styginių instrumentų metodinė grupė
12. Tęstinis projektas – konkursas „Dainuoju Lietuvą, kaip džiaugsmą“, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 04 29 Administracija,

choro dirigavimo metodinė grupė

13. Respublikinis mokinių meninės raiškos konkursas „Iš močiutės skrynios“, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 05 15 Administracija,

Liaudies instrumentų metodinė grupė

14. Projektas Panevėžio miestui „Atrask savo talentą“, skirtas mokyklos 70 m. Jubiliejui – renginys „Panevėžys – Lietuvos kultūros sostinė“ 2014 05 29 Administracija,

choro dirigavimo ir dailės metodinės grupės

15. II respublikinis jaunųjų dirigentų konkursas, skirtą Šv. Cecilijai ir mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 11 19 Administracija,

choro dirigavimo metodinė grupė

16. II respublikinis chorų konkursas, skirtą Šv. Cecilijai ir mokyklos 70 m. Jubiliejui 2014 11 20 Administracija,

choro dirigavimo metodinė grupė

17. 70 metų Jubiliejinis koncertas mokykloje

 

2014 11 21

 

Administracija, muzikinių dalykų metodinės grupės
18. Kalėdinis koncertas, skirtas mokyklos 70 metų Jubiliejui 2014 12 19

 

Administracija, muzikinių dalykų metodinės grupės
Skip to content