Menu Close

reng2021-2022

2021-2022 m.m.

 

 

padeka

 

05-16

2022 m. gegužės 16 d. vyko 7a klasės atvira kontrolinio darbo geografijos pamoka. Mokiniai atsiskaitė skyrių „Lotynų Amerika“ kitaip nei įprasta. Atsiskaitymas teikė mokiniams džiugesį, nebuvo įtampos, streso prieš kontrolinį darbą. Keletas šios pamokos akimirkų. Geografijos mokytoja L. Karalevičienė.

05-06
2022 m. gegužės 5–6 d. gimnazijoje buvo paminėta Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos diena. Lietuvių kalbos mokytojų G. Liepytės-Šimonienės, L. Piragienės, S. Adomkevičienės ir bibliotekos vedėjos R. Motekaitytės paruošti 5–II klasių mokiniai dalyvavo skaitovų renginyje „Nematomi, bet plačiai girdimi“. 2022-ieji paskelbti žymios rašytojos Ievos Simonaitytės metais, todėl mokiniai skaitė būtent šios autorės kūrinių ištraukas. Skaitovų balsai aidėjo išties plačiai – per tris gimnazijos aukštus ir aktų salę, o nematomi jie buvo dėl to, kad skaitė už paslaptingos, specialiai šiam renginiui paruoštos širmos – taip drąsiau. Dėkojame renginio dalyviams, mokytojams!

 

etwing04-22

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos 7, 8 klasių mokiniai 2021-2022 m. m. dalyvavo tarptautiniame “Recycling will be awesome” eTwinning projekte. Tai tarptautinis projektas skirtas parodyti mokiniams šiukšlių perdirbimo naudą, pagrįstą atliekų panaudojimo ir atsinaujinančios energijos koncepcijomis. Projekto veiklomis įrodėme, kad namuose, mokykloje ar gatvėje nenaudojamos medžiagos gali atgyti. Vykdydami šį projektą surengėme parodas, internetines dirbtuves. Mokiniai atsakinėjo į apklausos klausimus, dalyvavo virtualiuose susitikimuose, forumuose, piešė piešinius, kūrė video filmus, foto koliažus, logotipus, kurių vyko balsavimas virtualioje erdvėje. Projekte dalyvavo mūsų gimnazijos ir devynių Turkijos mokyklų mokiniai, mokytojai.
Šio projekto galutinis rezultatas eKnyga, kurioje užfiksuotos visos projekto veiklos.
https://app.bookcreator.com/library/-MU_3EDRye_G9efrhD-a/FMMh7c0DfmN0yNFJuXqz2I0IeKd2/yNc3ivWJSNivaUPwIDNSRw/yPRETHfPQSyr3cic2S_Dsg

Geografijos mokytoja L. Karalevičienė 

04-22

Pasaulinė Žemės diena pradėta Žemės vėliavos pakėlimu. Informaciniame stende pristatyta Žemės dienos istorija. Mokiniai savo piešiniuose vaizdavo aktualias Žemei ekologines problemas. Surengtos kūrybinių darbų parodos –  foto nuotraukų, „Ir vėl esu reikalingas“.
Biologijos, chemijos ir geografijos pamokų metu vyko diskusijos ekologiniais klausimais, kaip kiekvienas Žemės gyventojas gali palengvinti, sumažinti Žemės „naštą“, daugiau dėmesio skirti tvariam produktų naudojimui.
Mokiniai gamino inkilus grįžtantiems sparnuočiams, kurie buvo iškelti mokyklos teritorijos medžiuose. Pagamintas ir vabzdžių viešbutis į kurį kviesime apsigyventi vabzdžius. Tai galimybė stebėti biologinę vabzdžių buveinę, vabzdžių metamorfozę.

 

 03-28

Kovo 28 d. lietuvių kalbos mokytojos pakvietė gimnazijos bendruomenę į Poezijos dienai skirtą renginį „Pavasaris eilėraščių posmuose“. Mokiniai, mokytojai ir mokinių tėveliai skaitė savo pasirinktus eilėraščius apie pavasarį: bundančią gamtą, sugrįžtančius paukščius ir, žinoma, meilę. Renginys organizuojamas jau antrus metus ir šiemet sulaukė įspūdingo dalyvių skaičiaus – net 39 skaitovų. Dėkojame jiems visiems ir laukiame dar daugiau poezijos mylėtojų kitais metais.

 

 03-181

Kovo 18 d. gimnazijos bibliotekoje vyko 4 kl. ilgalaikio projekto „Reading is Fun!” renginys „Deklamuoju anglų kalba”. Renginį paruošė bibliotekos vedėja Rasa Motekaitytė ir anglų k. mokytoja Oksana Antipovaitė. Džiaugiamės atsakingu mokinių pasiruošimu renginiui ir aktyviu dalyvavimu. Sveikiname nugalėtojus: Ameliją Ignatavičiūtę laimėjus 1-ą vietą, Simoną Kriuką ir Austę Mackevičiūtę pasidalinus 2- os vietos laimėjimu, Eliją Šleikutę ir Živilę Žiedelytę tapus 3-ios vietos laimėtojomis.

 

 

01-26

Sausio 26-osios popietę Vytauto Mikalausko menų gimnazijos bendruomenė skyrė Holokausto aukų prisiminimui ir pagerbimui. Aktų salėje vyko simboliškai žymiosios lenkų poetės Vislavos Šimborskos eilėmis pavadintas renginys „Tu esi vardas, pasmerktas žlugti“, skirtas Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai. Renginio svečiai turėjo galimybę ne tik pagilinti istorijos žinias apie Holokaustą, bet ir pasimėgauti gimnazistų pranešimais, sukurtais filmukais, atliktais muzikiniais kūriniais, skaitytais eilėraščiais ir proza, pasigrožėti surengta dailės darbų ekspozicija. Išskirtinį pranešimą renginio dalyviams parengė garbės svečias, Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas, Lietuvos žydų tarybos ir valdybos narys Gennady Kofman. Susirinkusieji išklausė pasakojimo apie Panevėžio žydų istoriją bei pirmieji peržiūrėjo surinktą medžiagą apie mūsų miesto žydų architektūrinį palikimą.
„Tai laikas, skirtas mums visiems prisiminti beprotiško Hitlerio projekto aukas, milijonus nužudytųjų žydų. Šiandien, labiau nei bet kada, jauni žmonės turi žinoti, suprasti ir atminti: tai yra vienintelis būdas tikėtis, kad tas neišsakomas siaubas nepasikartos, tai yra vienintelis būdas išvaryti mus iš tamsos“, – svečius Holokaustą išgyvenusios žydų kilmės rašytojos Elisos Springer žodžiais sveikino renginio vedėja dvyliktokė Adelina. Renginys atvertas dešimtokės smuikininkės Ievos atliktu kompozitoriaus Juozo Pakalnio kūriniu „Rauda“. Susirinkusiuosius mokyklos bendruomenės narius pasitiko dešimtokų dailės darbų paroda Holokausto tematika.
Apie Holokaustą pranešimus parengė ir skaitė dešimtokai Gustė ir Simas. Mokiniai pateikė faktus apie Antrojo pasaulinio karo metais Adolfo Hitlerio vadovaujamų nacių bei jų kolaborantų vykdytą sistemingą masinį žydų genocidą, kalbėjo apie getus, koncentracijos stovyklas, žydų budelius bei jų aukas, pasakojo apie antisemitizmo ištakas. Grupė šeštokų parengė vaidinimą pagal amerikiečių rašytojos Lois Lowry knygą „Suskaičiuotos žvaigždės”. Dešimtokė Ugnė pristatė savo kūrinį, Lietuvos žydo rašytojo Icchoko Mero romano ,,Lygiosios trunka akimirką“ iliustraciją. Vienuoliktokė Eva skaitė prozą iš Etty Hillesum laiškų knygos „Mąstanti barako širdis“, o devintokė Ieva tragišką žydų likimą perteikė kalbėdama poetės Vislavos Šimborskos eilėmis „Dar“. Devintokė Liepa pademonstravo ir režisūrinius, ir aktorinius gabumus: nusifilmavo ir susirinkusiesiems pristatė trumpą filmą pagal Heather Morris knygą „Aušvico tatuiruotojas“.
Renginio garbės svečias Gennady Kofman ne tik kalbėjo apie Holokaustą, bet ir pasakojo apie Panevėžio žydų istoriją, tradicijas, religiją. Iš arčiau susipažinti su žydų papročiais ir mieste klestėjusia kultūra padėjo atgabenti apyvokos, puošybos, ritualinės paskirties daiktai. Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas pristatė savo knygas apie Amerikos žydų labdaros organizaciją, „Žvilgsnis į praeitį: Panevėžio žydų istorija ir palikimas“, brošiūrą apie Panevėžio žydų bendruomenės narius. Susirinkusieji turėjo galimybę išvysti vaizdinę medžiagą iš 1932 metais mūsų mieste filmuoto vaizdo įrašo. Apie žydų architektūrinį palikimą Panevėžyje pasakojęs Gennady Kofman pateikė įdomios ir intriguojančios informacijos tiek apie išlikusius, tiek jau nugriaustus, sunaikintus pastatus, maldos namus, įkurtus verslus, ligonines, mokyklas ir, be abejo, apie buvusius jų šeimininkus. Renginio dalyvius Gennady Kofman apdovanojo atminimo ženkleliais – paauksuota Dovydo žvaigžde. Garbės svečio paliktos dovanos ir pranešimo medžiaga eksponuojama mokykloje surengtoje parodoje.
Renginį organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos – J. Širmulė, G. Liepytė – Šimonienė, S. Adomkevičienė.

 

01-131

2022 m. sausio 13 d. visa mūsų gimnazijos  bendruomenė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija”, skirtoje Laisvės gynėjų dienai paminėti ir Lietuvos piliečių vienybės pergalei prieš agresorių atminti.

12-22

Paskutinę dieną prieš Kalėdų atostogas (gruodžio 22 d.) 5-III kl. gimtojo žodžio gerbėjai sugužėjo į gimnazijos meninio skaitymo konkursą ,,Kur kuždasi eilėraščiai?”, kuris tradiciškai vyko  bibliotekoje. Skaitovės stebino ir džiugino įdomiais tekstais, originaliomis jų interpretacijomis ir nuoširdumu. Komisija (projektų vadovė D. Tankūnaitė, mokytojos G. Liepytė – Šimonienė, J. Širmulė) ilgai tarėsi, kol išrinko laureates – 7 b kl. mok. S. Petkevičiūtę ir III a kl. mok. E. Baltrūnaitę. Visos dalyvės buvo apdovanotos padėkomis ir saldainiais. Renginį vedė šaunios penktokės V. Aničaitė (5 b kl.) ir R. Subačiūtė (5 a kl.). Konkurso kalėdinę nuotaiką muzikos garsais kūrė M. Maskvytytė (8 a kl.) ir R. Malinauskaitė (I a kl.).

20211222 155640

 

10-27

Spalio 27 d. poetė R. Skučaitė, mūsų miesto Garbės pilietė, minėjo gražią sukaktį – 90 metų jubiliejų. Ta proga paraginus mokytojai L. Piragienei ir padedant bibliotekos vedėjai R. Motekaitytei bei tėveliams, penktokai ieškojo gražiausių poetės eilėraščių, mokėsi juos raiškiai deklamuoti ir štai penktadienį į renginį ,,Iš ko ,,pasidaro” eilėraštis?” sukvietė pirmokus su mokytoja R. Taruškiene. 5a kl. mokiniai renginį papuošė muzikos akordais (jiems pagelbėjo kl. vadovė E. Buzaitė), o 5b kl. mokiniai su dailės mokytojomis A. Mincyte ir D. Petrauske išleido iliustruotų R. Skučaitės eilėraščių knygą. Ja pasigrožėti galima gimnazijos bibliotekoje. Renginį šauniai vedė E. Arlauskaitė ir I. Kiburytė. Mokytoja Rasa pirmokų vardu padėkojo ir apdalijo visus saldžiomis dovanėlėmis.

 

10-13

Spalio 13 dieną Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje vyko jau tradicija tapusi 6 klasių mokinių viktorina „Kalbos atveria duris“ skirta Europos kalbų dienai paminėti. Laikantis visų saugumo reikalavimų viktoriną organizavo užsienio kalbų mokytojai.
Viktorinos tikslas- suteikti mokiniams galimybę rengiantis viktorinai, bendraujant ir bendradarbiaujant išsamiau susipažinti su Europos Kalbų dienos šventimo svarba, turtinga Europos šalių ir jų kalbų įvairove, suvokti daugiakalbystės svarbą, skatinti išsaugoti Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę, stiprinti norą visą gyvenimą mokytis kalbų.
Viktorinos metu mokiniai prisistatė, atliko mokytojų paruoštas užduotis, varžėsi tarpusavyje. Nors ir neįprastomis aplinkybėmis viktorina sėkmingai įvyko ir mokiniai galėjo pasidžiaugti savo žiniomis, bendrauti ir tobulėti.

 

Skip to content