Menu Close

daile 18-19

 

06-071

2019 06 07 keturios 8 b klasės gimnazistės Gustė Strelčiūnaitė, Urtė Endriukaitytė, Mantė Marozaitė ir Augustina Vaitilionytė kartu su dailės mokytojomis Asta Mincyte, Grasilda Indriūniene ir bibliotekos vedėja  Rasa Motekaityte dalyvavo plenere, kuris vyko renginio „Vakarojimai Puziniškio dvarelyje“ metu.
Tradiciniu renginiu siekiama suburti bendruomenes krašto pažinimui, kviečiant visus įsijungti į teatralizuotą istorinę pažintį su G.Petkevičaitės-Bitės laikmečiu, kūryba, aplinka. Todėl vakaro metu mes ne tik liejome akvarelę, bet ir prisiminėme senoviškus ūkiškus darbus, žiūrėjome Kauno Kazio Binkio teatro pjesę, šokome su ansambliu „Jonis“, pynėme, mezgėme, laižėme medų, ragavome sūrių, o „Fotoateljė“, pasidabinę senoviniais aprėdais, sukūrėme senų paveikslų.
Už turiningai praleistą vakarą ir socialinę bendradarbystę mes ypatingai dėkojame  Panevėžio raj. viešosios bibliotekos bibliotekininkei Danutei Pamerneckytei, mus pakvietusiai į renginį, ir visam rajono viešosios bibliotekos kolektyvui – projekto „Tautiniai vakarojimai: tradicija ir dabartis“ organizatoriui.
Iki kitų metų!

{besps}daile/2018-2019/06-071{/besps}

06-07

2019 06 07 mūsų gimnazijos 5 b, 6 b ir I b klasių mokiniai antrus metus iš eilės dalyvavo piešimo ant asfalto šventėje „Piešiu Lietuvą. Pasivaikščiojimas su draugu“, kurią organizavo Panevėžio dailės mokykla.
Juodai balti Panevėžio dailės mokyklos, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos mokinių piešiniai draugiškai susijungė į bendrą piešinį Senvagėje. Šventę smagiais ritmais pradėjo mūsų gimnazijos Pučiamųjų orkestras (vad. Saulius Buitvydas), todėl pakilios nuotaikos nesugadino net netiktai prapliupęs vasariškas lietus.
Dėkojame Panevėžio dailės mokyklai už draugystę! Iki kitų metų!

{besps}daile/2018-2019/06-07{/besps}

 

06-06

2019 06 06 buvusi mūsų gimnazijos abiturientė Deina Janeliūnaitė savo facebook‘o paskyroje pasidalino jautria žinute apie beglobius gyvūnus, laukiančius savojo šeimininko.
Deina šiuo metu studijuoja Vilniaus Universitete ir gautai projektinei užduočiai atlikti ji pasikvietė savo buvusius mažuosius kolegas – 5 b klasės mokinius. Bendradarbiaudama su vaikais, Deina sukūrė seriją plakatų, kviečiančių nelikti abejingais ir dalintis savo meile su gyvūnų prieglaudų gyventojais.
Deina sako, kad „mes negalime nusipirkti meilės, bet mes galime ją išgelbėti“.
Dėkojame Deinai ir penktokams už prasmingus plakatus!

{besps}daile/2018-2019/06-06{/besps}

 

04-19

2019  04 19 7 – III b klasių mokinių grupė dalyvavo edukacinėje išvykoje į MO muziejų, kuriame šiuo metu eksponuojama paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“. Šalia pirmą kartą MO muziejuje eksponuojamų užsienio meno pasaulio žvaigždžių kūrinių gimnazistai turėjo galimybę pažinti šių dienų lietuvių dailininkų darbus. Vienas ryškiausių autorių, savitai kalbančių apie žmonių  bendravimą ir bendravimą ne su žmonėmis, be abejo – Stasys Eidrigevičius. Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC) dovanojo gimnazistams ne tik galimybę apsilankyti muziejuje, bet ir dalyvauti integruotoje dailės ir literatūros pamokoje „Pa(si)keitimai graikų mituose, lietuvių tautosakoje bei mene“, kurią vedė rašytoja Ilona Ežerinytė.
Kita dienos pusė mokiniams neprailgo, keliaujant iš galerijos į galeriją. „Titanike“ buvo aplankyta VDA meno doktorantų paroda „Spalvų namai“, VDA Dizaino katedros studentų darbų parodos, Rotušėje eksponuojama Evaldo Janso  kūrybos paroda.
Vilniuje dailės keliu gimnazistus vedė dailės mokytojai Henrikas Mazūras ir Asta Mincytė. Ačiū jiems.
O SEMC ir jo veiklų koordinatorei Linai Blažytei dėkojame už dovaną ir bendradarbiavimą!

{besps}daile/2018-2019/04-19{/besps}

 

03-14

2019 03 14 Panevėžio bibliotekoje „Žalioji pelėda“ atidaryta pirmoji autorinė mūsų gimnazisto, IV b klasės mokinio, Aivaro Veršilos sukurtų rankų darbo papuošalų ir aksesuarų paroda. Segės, auskarai, kaklo papuošalai, rankinukai, sukurti sudėtinga bei ypatingo kruopštumo reikalaujančia sutažo technika, stebino ir kėlė susižavėjimą susirinkusiems atidarymo žiūrovams. Gražiausius žodžius jaunajam kūrėjui išsakė Aivaro mokytoja ir įkvėpėja Vilija Andrijauskienė, mokanti jį siuvimo paslapčių Panevėžio moksleivių namuose. Aivarą sveikino bendraklasės, dailės mokytojai, bibliotekos darbuotojos, artimieji. Atidarymo metu buvo pademonstruota ir A.Veršilos megztų drabužių kolekcija.
Didžiuojamės Aivaro gebėjimais ir linkime svajonių profesinėje srityje išsipildymo!
Apie Aivaro pasiekimus ir parodą kviečiame skaityti ir delfi.lt: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2445652728995737&;;id=100006531002488&sfnsn=mo

{besps}daile/2018-2019/03-14{/besps}

03-061

2019 03 06 Pakruojo sinagogoje buvo atidaryta II b, III b ir IV b klasių mokinių keramikos darbų paroda „Talismanas Lietuvai“, skirta Valstybės atkūrimo 100-čiui. Bendramokslių darbus, jų idėjas pristatė II b klasės mokinės Austėja Sakalauskaitė, Živilė Rinkūnaitė ir Lauryna Buitvydaitė. Atidarymo metu atnaujintas sinagogos erdves muzikos garsais pripildė 8 a klasės mokinė Ieva Kavoliūnaitė, I a klasės mokiniai Elžbieta Butkevičiūtė ir Mantas Sutkus bei III a klasės mokinė Monika Tijūnonytė.
Mokiniai buvo pagerbti ne tik dėmesiu, bet ir dovanomis: ekskursija po sinagogą bei edukacine programa Pakruojo dvare.
Parodos iniciatorė ir kuratorė keramikos mokytoja Deimantė Skurdenienė užmezgė prasmingus bendradarbiavimo ryšius su Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio biblioteka, Pakruojo „Žemynos“ pagrindine mokykla ir „Atžalyno“ gimnazija.
Dėkojame mokytojai Deimantei Skurdenienei, darbų autoriams, muzikantams ir parodos lankytojams!
Apie parodą skaitykite ir čia: https://www.pakruojovarpas.lt/pakruojo-sinagogoje-keramikos-darbu-paroda-talismanas-lietuvai/ , https://www.pakruojis.rvb.lt/index.php/lt/95-naujienos/4427-pakruojo-sinagogoje-keramikos-darbu-paroda-talismanas-lietuvai

 

02-281

2019 02 28 Panevėžio Dailės mokykloje įvyko Respublikinės mokinių dailės olimpiados miesto etapas. Jame dalyvavo trys mūsų gimnazistės: III b klasės mokinė Otilija Bartkutė bei I b klasės mokinės Gabrielė Žalpytė ir Vanesa Nutautaitė. Ir visos trys tapo prizininkėmis! 8 – 10 klasių grupėje Gabrielė užėmė I-ąją vietą, Vanesa – III-iąją. O 11-12 klasių grupėje Otilija užėmė II-ąją vietą. Gabrielė Žalpytė yra deleguojama į respublikinį etapą, kuris balandžio mėnesį vyks Mažeikiuose!
Didžiuojamės visomis jaunosiomis dailininkėmis, o ypač  sėkmės respublikiniame etape linkime Gabrielei!

{besps}daile/2018-2019/02-281{/besps}

02-28

2019 02 28 Panevėžio Dailės mokykloje įvyks Respublikinės mokinių dailės olimpiados miesto etapas. Jame dalyvaus keturios gimnazistės – mokyklos etapo nugalėtojos: III b klasės mokinė Otilija Bartkutė ir trys I b klasės mokinės: Vanesa Nutautaitė, Adelina Kofman ir Gabrielė Žalpytė (mokyt. Grasilda Indriūnienė). Linkime joms sėkmės!
O virtualioje parodoje eksponuojame visų mokyklos etapo dalyvių piešinius. Mokinius ruošė mokytojai: Grasilda Indriūnienė, Asta Mincytė ir Alfridas Pajuodis.

{besps}daile/2018-2019/02-28{/besps}

 

02-01

Nuo 2019 m. vasario 1 d. Utenos meno mokyklos dailės skyriuje atidaryta Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos bendra ketvirtokų, aštuntokų ir II gimnazinės klasės mokinių baigiamųjų kūrybinių darbų paroda. Dėkojame parodos kuratoriams Henrikui ir Giedriui Mazūrams.
Apie mus rašo:  https://menas.utena.lm.lt/index.php/lt-lt/

 

01-31

2019 01 31 mūsų gimnazijos septintokai kartu su dailės mokytoja Asta Mincyte viešėjo Šiauliuose. Pagrindinis jų kelionės tikslas buvo dalyvauti bendroje edukacinėje pamokoje su Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos septintokais. Edukacinė pamoka vyko „Aušros“ muziejaus padalinyje – Chaimo Frenkelio viloje. Apžiūrėję nuolatinę ekspoziciją „Žydų paveldas: Pirkliai Frenkeliai“ ir aplankę latvių modernistų Romano Sutos ir Aleksandros Belcovos tapybos parodą, mokiniai dalyvavo odos dirbtuvėlėse ir gamino odinį padėkliuką puodeliui.
Iki Chaimo Frenkelio vilos septintokai atėjo Grafičių keliu iš Šiaulių Dailės galerijos, kur juos su parodine veikla supažindino kultūrinių renginių ir parodų kuratorė Ernesta Šimkienė.
Pavasarį Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinių lauksime Panevėžyje.

{besps}daile/2018-2019/01-31{/besps}

 

02-21

2019 02 21 grupė Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokinių kartu su Panevėžio Dailės mokyklos bendraamžiais dalyvavo Vilniaus Knygų mugėje 2019.
Galimybę dalyvauti mugėje ir knygų menininko, iliustruotojo Katsumi Komagata (Japonija) kūrybinėse dirbtuvėse mums dovanojo Panevėžio miesto savivaldybė ir Stasio Eidrigevičiaus Menų Centras. Įsisukę į mugės šurmulį, dalyvavome diskusijoje  „Stasio Eidrigevičiaus menų centro kūrimo dienoraščiai. Naujos kartos muziejus regione“ ir  pokalbyje „Stasio Eidrigevičiaus iliustracijos vaikams ir ne tik“, kur dar kartą susitikome su dailininku S.Eidrigevičiumi.
Už įspūdžius, patirtis ir įkvėpimą nuoširdžiai dėkojame SEMC veiklų koordinatorei Linai Blažytei! Ačiū!

{besps}daile/2018-2019/02-21{/besps}

 

12-13

2018 12 13 Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje įvyko plakatų konkurso „#canibeme“ darbų pristatymas ir nugalėtojų apdovanojimas. Jaunuoliai buvo kviečiami pasitelkti vaizduotę ir kurti plakatus drąsiai užduodant klausimą – „#canibeme“, atskleidžiant savo santykį su socialinėse medijose pastebimais grožio standartais, reklamomis, konformizmo ideologija. Buvo sulaukta 68 konkursinių darbų iš įvairių Lietuvos miestų: Klaipėdos, Vilniaus, Jurbarko, Kauno, Pagėgių, Šiaulių, Garliavos. Ypač aktyvūs buvo Kauno, Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai, Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos ir Klaipėdos technologijų mokyklos moksleiviai. Todėl mums ypač džiugu, kad III vietos prizininke tapo IV b klasės mokinė Amanda Motekaitytė (mokyt. Henrikas Mazūras).
Konkurso organizatoriai džiaugiasi sulaukę daug originalių plakatų ir didelio jaunimo susidomėjimo. Šiuo metu konkursui atsiųstais plakatais dalijasi ir juos komentuoja populiarūs jaunimo veidai ir influencer’iai. Komentuojamus plakatus galima rasti konkurso „Canibeme“ Facebook paskyroje arba per grotažymę #canibeme.
Sveikiname Amandą ir jos mokytoją H.Mazūrą! Džiaugiamės ir Karolina Černiavskyte, kuri konkursui pateikė savo kūrybinį sprendimą.

{besps}daile/2018-2019/12-13{/besps}

 

12-01

Antrus metus iš eilės keramikos mokytoja Deimantė Skurdenienė gimnazijos bendruomenės narius subūrė į kūrybines dirbtuves „Molio Kalėdos“. Jos vyko du šaltus ir tamsius 2018 m. gruodžio vakarus, tačiau  gimnazijoje buvo šilta nuo kuriančių rankų gerumo. Dirbtuvių metu kiekvienas dalyvis nulipdė balto molio indą su įspausta pušies šakele, drobės skiautele ar nerta servetėle. Mokytoja Deimantė išmokė ne tik suteikti indui formą pagal norimą jo paskirtį, bet ir glazūruoti spalvotais angobais bei puošti stiklu.
Kalėdos šįmet atėjo anksčiau… Nuoširdžiai dėkojame mokytojai Deimantei Skurdenienei už gimnazijos bendruomenės telkimą!

{besps}daile/2018-2019/12-01{/besps}

 

11-16

2018 11 16 Samuelio Bako muziejuje buvo apdovanoti respublikinio konkurso “Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės”, kurį organizavo Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Vilniaus dailės mokytojų asociacija, laureatai. 9-12 klasių mokinių amžiaus grupėje III vietą užėmė IV b klasės mokinė Gabrielė Dilkaitė. Gabrielė konkursui pristatė piešinį „Tuščias miestas“.
Už dalyvavimą konkurse padėkomis buvo apdovanota I b klasės mokinė Adelina Kofman ir III b klasės mokinė Miglė Katkevičiūtė.
Didžiuojamės ir džiaugiamės jaunųjų dailininkių pasiekimais bei dėkojame jų mokytojui Henrikui Mazūrui!

{besps}daile/2018-2019/11-16{/besps}

 

09-20

2018 09 20  popietę kavinėje „Kavos dėžutė“ buvo atidaryta II b ir III b klasių mokinių keramikos darbų paroda „Arbatinukas“. Autoriai, jų tėveliai, mokytojai ir kavinės lankytojai, susirinkę prie kavos puodelio, aptarinėjo įvairiausių formų, dekorų, spalvų arbatinukus, kurių paviršiuose poetiškai žaidė karamelinė saulės šviesa ir šešėliai.
Parodos iniciatorė bei organizatorė – keramikos mokytoja Deimantė Skurdenienė, užmezgusi socialinės partnerystės ryšius su įvairiapusišką veiklą plėtojančios kavinės savininkais.
Pasivaišinę kava „Kavos dėžutėje“, užsukite į Panevėžio turizmo informacijos centrą. Jo languose mokytoja D.Skurdenienė su surengė I b  – IV b klasių mokinių keramikos darbų parodą „Talismanas Lietuvai“, skirtą Lietuvos 100-ečiui.
Ačiū autoriams, mokytojai Deimantei Skurdenienei ir parodinių erdvių šeimininkams!

{besps}daile/2018-2019/09-20{/besps}

09-18

2018 09 16 IV b klasės gimnazistai, įkvėpti ir vadovaujami klasės vadovės, keramikos mokytojos Deimantės Skurdenienės, dalyvavo raugo keramikos plenere Upytės Tradicinių amatų centre (Panevėžio raj.). Mokinių lipdytus molio indus degti lauko krosnyje ir stebėti procesą priėmė centro vadovė Aušra Sidorovienė. O raugo keramiką degė keramikai Audrius Gokas ir Romas Galiauskas (beje, mūsų bendruomenės nariai). Darbai krosnyje deginami, kol pasiekę reikiamą temperatūrą, karšti traukiami iš krosnies, tada merkiami į duonos raugą. Tokiu būdu jie įgauna išskirtinę savitą spalvą bei išvaizdą. Raugo keramika – vienas iš archajiškiausių molio apdirbimo būdų. Jo istorija siekia daugiau nei tūkstantį metų.
Mokinių raugo keramikos darbai šiuo metu eksponuojami gimnazijoje, Pusrūsio galerijoje, prie keramikos kabineto.
Už neįtikėtinus įspūdžius bei patirtis dėkojame mokytojai Deimantei Skurdenienei! Ačiū!

{besps}daile/2018-2019/09-18{/besps}

Skip to content