karka

Respublikinis jaunųjų dirigentų konkursas,
skirtas Mykolo Karkos 130-ųjų gimimo metinių paminėjimui

Nuostatai Čia

Virtuali paroda iš Lietuvos literatūros ir meno archyve Mykolo Karkos fonde saugomų dokumentų.

2022 m. lapkričio 29 d. įvyko Mokinių tarybos pirmininko rinkimai. Mokinių tarybos nariai balsų dauguma pirmininke išrinko 8b klasės mokinę Sibilę Petkevičiūtę! IIa kl. mokinė Ieva Vanagaitė ir III kl. mokinys Simas Urbonavičius tapo MT pirmininko pavaduotojais! Sveikiname Sibilę, linkime jai ir visai komandai sėkmės, darnos bei kūrybiškumo!

{besps}daile/2022-2023/11-29{/besps}

2022 m. lapkričio 23 d. IVb, III ir IIb klasių mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime su Vilniaus Dailės Akademija. Informaciją apie studijų programas, stojamuosius egzaminus, motyvacinio pokalbio specifiką, portfolio sudarymo principus teikė Komunikacijos skyriaus vadovas Ailenas Matulaitis, stojamųjų egzaminų sekretorius Alvydas Mandeika, Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys, Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studijų programos koordinatorius Martynas Lapas, Telšių fakulteto studentė Emilija Globytė. Smagu, kad susitikime dalyvavo ir Panevėžio Dailės mokyklos mokiniai bei mokytojai.

{besps}daile/2022-2023/11-23{/besps}

Sveikiname IVb kl. mokinį Alaną Balčiūną, kurio sukurtas plakatas laimėjo kūrybiškiausio plakato nominaciją plakatų konkurse saugaus eismo tema. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, sulaukęs virš 200 darbų. Dėkojame ir Alano mokytojui Edvinui Klimui! Plačiau: https://www.ssus.lt/lt/naujienos/678/

2022-11

Lapkričio 5 dieną  Panevėžio muzikiniame teatre Arvydo Gudo fotografijų parodos „21“ atidarymu paskelbta pirmojo profesionalaus džiazo festivalio „Panevėžys Jazz 2022“ pradžia.  Parodos atidarymo ir festivalio pradžios paskelbimo renginyje dalyvavęs festivalio globėjas Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas pasidžiaugė, kad Panevėžyje atgaivinamos kiek primirštos gražios džiazo tradicijos. Muzikinį ,,Panevėžys Jazz 2022“ festivalio puslapį atvertė  prekybos centre „RYO“ jaunieji džiazo muzikantai: Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos „Jazz Band“ (vadovas A. Viduolis), Kazimiero Paltaroko gimnazijos orkestras „Conmusica“ (vadovas V. Trepekūnas), Pasvalio muzikos mokyklos ,,Small Big Band“ ( vadovas A. Viduolis) bei „Modernaus dainavimo studijos“ solistai (vadovas H. Jakūbėnas).
Koncerto žiūrovai pasinėrė į gražių akimirkų sūkurį, o festivalio talentingųjų dalyvių pasirodymai glostė visų  klausytojų širdis ir apgaubė šiluma.

{besps}MUZIKA/2022-2023/11-05{/besps}

Prieš rudens atostogas IIa, IIb, III, IVa ir IVb klasių mokiniai leidosi į įspūdingą kelionę po Lenkijos sostinę Varšuvą. Ten gimnazistai aplankė Lazienki parką su didžiuliu dvaru, Vilano rūmus, pasigrožėjo Saksų sodu. Ne ką mažesnį įspūdį paliko Kultūros ir mokslo rūmai. O kur dar Koperniko mokslų centras, išsidėstęs 20 tūkst. kv. metrų teritorijoje!
Minint kompozitoriaus ir pianisto Frederiko Šopeno 200-ąsias gimimo metines, Varšuvoje buvo atidarytas jam skirtas muziejus. Jis vadinamas moderniausiu memorialiniu muziejumi Rytų Europoje, todėl mokiniai tiesiog negalėjo jo neaplankyti. Nepamirštamą įspūdį paliko ir Varšuvos universiteto biblioteka bei zoologijos sodas. O norėdami pasisemti daugiau žinių, mokiniai noriai aplankė Varšuvos Didįjį teatrą.
Kelionė dovanojo daug nepamirštamų akimirkų. Mokiniai dėkoja lydinčioms mokytojoms Virginijai Čimkutei-Vanagienei  ir Jelenai Urbutienei, kurios juos puikiai prižiūrėjo.

{besps}MUZIKA/2022-2023/11-01{/besps}

2022 m. spalio 27 d. – gruodžio 13 d. Trakų salos pilyje vyksta tarptautinio ekslibrisų konkurso „Lietuviškoji gotika: Trakų estetikos ir fenomeno refleksijos“ paroda. Joje eksponuojami ir Menų gimnazijos III kl. mokinių Emilijos Kopūstaitės, Ugnės Macionytės ir Guostės Vaičiūnaitės darbai! Didžiuojamės talentingomis gimnazistėmis ir dėkojame jų dailės mokytojai Daivai Laurinavičienei už mokinių parengimą konkursui!

Plačiau apie parodą skaitykite čia:

ex libris trakai 2022

2022 m. rugsėjo 23 d. Panevėžio robotikos centre „Robolabas“ buvo atidaryta Menų gimnazijos alumnės Dominykos Grigaitės eskizų teatro kostiumams paroda „Miksas“. Dominyka yra Vilniaus dailės akademijos scenografijos studijų 3 kurso studentė. Devintokams ir dešimtokams tai buvo puiki ugdymo karjerai pamoka. Dominyka pristatė ne tik kūrybinius darbus, bet ir išsamiai papasakojo apie kūrybinio proceso eigą, metodikas, bendravimą su dėstytojais bei kompetencijas, reikalingas, norint pasirinkti menų srities studijas. Buvo labai smagu ir naudinga! Ačiū, Dominyka! Sėkmės ateityje ir iki kitų susitikimų!

{besps}daile/2022-2023/09-23{/besps}

2022 m. rugsėjo 22 d. 6b klasės mokiniams dailės pamoką vedė mokytoja Zane Berzina iš Valmieros Universum muzikos ir meno mokyklos  (Latvija). Neįtikėtinos ir smagios patirtys: spalvotos monotipijos paslapčių šeštokai mokėsi anglų kalba! Buvo įdomu susipažinti ir su mokyklos direktoriaus pavaduotoja Anete Cirule, kuri papasakojo apie dailės ugdymą jų mokykloje.

{besps}daile/2022-2023/09-22{/besps}

2022 m. rugsėjo 9 d.  naujojo Vlado Jakubėno muzikos mokyklos korpuso salėje buvo įteikti apdovanojimai tarptautinio keramikos konkurso „Pasaka“ dalyviams ir laimėtojams. Konkursui darbus pateikė 77 dalyviai. Džiaugiamės, kad laureatais tapo Menų gimnazijos mokiniai: Evita Sakalauskaitė (III kl., arbatinukas „Ežiukas šakotyje“) ir Kajus Abromavičius (IIb kl., „Mėnulio pasaka“). Gabrielė Burkaitė (III kl., „Aštuonkojis arbatinuke“) ir Ugnė Macionytė (III kl., arbatinukas „Eglė žalčių karalienė) pelnė specialiuosius prizus. Didžiuojamės gimnazistų pasiekimais ir dėkojame mokytojai Deimantei Petrauskei, mokančiai juos keramikos meno!

{besps}daile/2022-2023/09-09{/besps}

Dalyvio anketa