Menu Close

Meninis integruotas projektas „Europos pulsas”

2022 m. gruodžio 16 d.  vyko Meninis  integruotas projektas „Europos pulsas“. Gimnazijoje vykdomas jau penktus metus. Jį organizuoja bendrojo fortepijono ir muzikos teorinių dalykų  metodinės grupės. Projekto idėja – dalyvius ir klausytojus supažindinti su  Europos Sąjungos šalių muzikiniu – kultūriniu gyvenimu.

Projektas  Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje pradėtas įgyvendinti 2018 metais ir buvo skirtas skirtas Baltijos valstybių šimtmečiui paminėti. 2019 m. tęsiant projektą jo dalyviai susipažino  su Vokietijos, Austrijos, Italijos ir Prancūzijos kompozitorių muzika, prisilietė prie šių šalių istorijos ir kultūros. 2020 – ieji buvo skirti Bulgarijos, Rumunijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Lenkijos muzikine kultūrai. 2021m. projekto dalyviai pristatė Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos kompozitorių kūrybą, susipažino su su šių valstybių muzikine kultūra ir istorija.

Šiais  mokslo metais  gruodžio 16d. įvyko jau V-asis meninis integruotas projektas „Europos pulsas“, skirtas  Lietuvos, Latvijos, Estijos kompozitorių kūrybai. Projekte  kiekvienais metais aktyviai dalyvauja bendrojo fortepijono metodinės  grupės mokiniai ir mokytojai, mokiniai iš regiono, taip pat ilgamečiai projekto partneriai Panevėžio muzikos mokyklos mokiniai bei mokytojai. Atliekamus kūrinius papildė  mokytojos S. Kriukienės parengta vaizdinė medžiaga (skaidrės), istorinės iliustracijos ir išsamūs komentarai. Renginį nuotaikingai vedė IIa kl. moksleivės Ieva Vanagaitė ir Kornelija Railaitė. Nuoširdi padėka  bibliotekos darbuotojoms Rasai Motekaitytei, Zitai Trumpiškienei, mokytojai Jelenai Urbutienei už meninį renginio apipavidalinimą.

Projektinė veikla – tai puiki galimybė plėsti akiratį, pažinti kitas kultūras, jų savitumą. Šis projektas skatina mokinių saviraišką, kūrybiškumą, suteikia ugdymo procesui emocinio patrauklumo, kartu  padeda lavinti jaunųjų atlikėjų sceninę patirtį, leidžia jiems pajusti sėkmę, muzikavimo džiaugsmą.

Skip to content