GIMNAZIJOS ISTORIJA

1940 m. Mykolas Karka Panevėžyje įkūrė muzikos kursus, kurie 1944 m. reorganizuoti į Muzikos mokyklą. 1969 m. ją sujungus su jau kelis dešimtmečius veikusia Pedagogikos mokykla įkurta Panevėžio pedagoginė muzikos mokykla, kuriai 1973 m. suteiktas J.Švedo vardas. Muzikos mokyklos tradicijas perėmė ir veiklą tęsė Muzikos skyrius.

Nuo 1991 m. mokykla, išlaikydama aukštesniosios statusą, kelis kartus buvo reorganizuojama ir keitė pavadinimą (1991 m. – Aukštesnioji muzikos mokykla, 1993 m. – Panevėžio konservatorija); nuo 2004 m. dar kartą reorganizuota išdalijimo būdu į Panevėžio kolegiją ir Panevėžio konservatoriją.

1993 m. prie konservatorijos įkurta iš studijos išaugusi mokykla (Panevėžio konservatorijos pagrindinė muzikos mokykla), kurioje vaikai nuo pirmos klasės mokėsi pagal bendrojo lavinimo ir muzikinio ugdymo programas. 2004 m. šiai mokyklai suteiktas Vytauto Mikalausko vardas (Panevėžio V.Mikalausko pagrindinė mokykla).

2006 m. birželio 30 d. Panevėžio apskrities viršininko įsakymu Nr. V-169 abi mokymo įstaigos sujungtos ir įsteigta Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokykla, kuri tęsia bendrąjį vidurinį ir muzikinį ugdymą 1 – 12 klasėse. 2006 m. pradėtas dailės ugdymas nuo pirmos klasės.

BUVĘ GIMNAZIJOS MOKINIAI, KURIAIS MES DIDŽIUOJAMĖS:

Bronius Kutavičius, kompozitorius, Nacionalinės premijos laureatas,
Jonas Kavaliauskas, choro dirigentas, respublikinių dainų švenčių konsultantas,
Vladas Švedas, kompozitorius, muzikologas ir pedagogas,
Petras Vaičekonis, chorvedys ir pedagogas,
Valentas Leimontas, pedagogas, liaudies muzikos propaguotojas,
Algirdas Radzevičius, orkestro dirigentas, ilgametis Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro  vadovas,
Donatas Baltrūnas, orkestro dirigentas, buvęs mūsų mokyklos pedagogas ir direktorius,
Vidmantas Kapučinskas, Panevėžio muzikinio teatro vadovas, orkestro dirigentas,
Vida Prekerytė, pianistė, vargonininkė, pedagogė,
Diana Čemerytė, kompozitorė,
Vytautas Kurnickas, operos solistas,
Nomeda Vilkanauskaitė, operos solistė,
Asta Rauduvaitė, LEU muzikos katedros  vedėja
Giedrius Svilainis, kompozitorius, Valstybinio ansamblio „Lietuva“ meno vadovas,
Saulius Liausa, chorvedys, Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius,
Kastytis Barisas, chorvedys, pedagogas,
Dainius Puišys, buvęs solistas, LMTA choro dirigavimo katedros vedėjas,
Girdutis Jakaitis, altininkas, Valstybinio Vilniaus kvarteto artistas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas,
Rimantas Bagdonas, džiazo pianistas,
Remigijus Vilys, orkestro dirigentas,
Vaida Genytė, dainininkė, laidų vedėja
Rasa Kaušiūtė, dainininkė, dainų autorė

GIMNAZIJAI VADOVAVO:

Mykolas Karka – muzikos mokyklos įkūrėjas 1944-1949 m.
Justas Armalis – 1951-1961 m.
Vytautas Mikalauskas – 1961-1964 m.
Antanas Belazaras – 1949-1950; 1964-1969 m.
Albertas Valančius – 1969-1993 m.
Donatas Kazimieras Baltrūnas – 1993-2006 m.
Emilija Kriščiūnaitė – nuo 2006 m.